Borelioza

Decydując się na się dzisiaj do lasu musimy uważać nie na wilki, czy dziki, niemniej jednak głównie na kleszcze. Te niezbyt duże pajęczaki mogą przenosić bowiem de fakto groźne dla nas choroby. Jedną z nich jest borelioza, która w Polsce zarażonych jest co niemiara ludzi. Pomimo, że choroba ta kojarzy się nam przede wszystkim z kleszczem to warto wiedzieć, że przenosić ja mogą chociażby pchły, czy wszy. Jeżeli już zostaliśmy zarażeni boreliozą to przez długi okres możemy o tym nie wiedzieć. Jest to choroba, której objawy bardzo przypominają inne dolegliwości. Wyjątkiem ma możliwość być tutaj rumień. Ten jednak pojawia się wyłącznie u co trzeciego zarażonego. Dlatego również jeżeli już posiadamy jakieś oznaki boreliozy udać się do lekarza.

Jeżeli już choroba ta zostanie u nas stwierdzona to lekarstwem na nią są antybiotyki. Kuracja antybiotykowa bardzo często trwa tutaj do kilku tygodniu. Pomimo, że znacząca większość chorych zostaje wyleczona to są też i kobiety i mężczyźni, u których bakterie ją wywołujące nie giną całkowicie. Jeśli zaatakowała nas bolerioza to warto jest oprócz antybiotyków wspierać swój organizm poprzez suplementy zawierające w szczególności magnez, cynk, jod, oraz witaminy.

Leczenie boleriozy powinno odbywać się pod okiem specjalisyty. Istotne jest w czasie leczenia sprawdzanie egzystencji toksyn w organizmie.

Author: Bartosz Kler

Dodaj komentarz